Wyroby z siana

20 kwietnia, w ostatni dzień przed feriami wielkanocnymi, uczniowie zostali zaproszeni do zrobienia ozdób, które będą mogły zdobić domy i stoły w okresie świątecznym. Część zerówkowiczów zrobiła piękne kury, pozostałe dzieci przesympatyczne zajączki wielkanocne, a to wszystko z ekologicznego siana. Była to wspaniała zabawa, ale także trudna praca. Sala gimnastyczna na kilka godzin zamieniła się w warsztat przepełniony zapachem siana. Na środku sali mnóstwo naturalnego surowca, niczym perski kobierzec. Zadaniem dzieci było uformowanie korpusu zajączka i bardzo staranne oplecenie go niteczką. Panie prowadzące warsztaty przyklejały głowy i różnego rodzaju ozdoby. Prace dzieci wyszły wspaniale, każdy zabrał swoją do domu i na pewno dumnie prezentował podczas świąt.